KVIEČIAME POILSIAUTI MOKYKLOS POILSIAVIETĖJE. BAIDARIŲ IR NAMUKŲ NUOMA. UŽSAKYMAS Tel. (8-616) 02305  


Darbingo rudens

2018-10-16


Spalio 11 d. mūsų mokyklos Aktyvių mokinių klubo nariai dalyvavo Rokiškio rajono mokinių savivaldos ataskaitinėje rinkiminėje konferencijoje. Konferencijos metu išklausėme rajono mokinių tarybos prezidento ataskaitą, kandidato į rajono mokinių tarybos prezidentus pranešimą, bei mokyklų ataskaitas. Džiaugėmės savo mokyklos prezidentės Gretos Zibolytės pristatymu – sukurtu filmuku apie praėjusiais mokslo metais vykusius renginius. O Aurimas Pagirys buvo apdovanotas padėkos raštu už aktyvią veiklą mokykloje. Ačiū tariame savo aktyvistams ir linkime sėkmės.

Gražina Balčiūnienė

2018-10-07


Mokytojų diena

Spalio 5 dieną mokykloje vyko Mokytojų dienos šventė.
Tą dieną atvykusius mokytojus pasitiko dvyliktokai persirengę velniais. Jie mokytojams užkabino ant nugarų numerius ir nuvedė į salę. Salėje vyko pragaro teismas. Kiekvienas mokytojas pagal savo numerį buvo kviečiamas ant scenos. Išklausęs kaltinimus, turėjo išgerti „kraujo“ ir pasigardžiuoti „pragaro maistu“. Po teismo nuskambėjo nuostabi mokinių daina ir gražūs sveikinimai.
Pasibaigus šventei, linksmai nusiteikęs mokytojų kolektyvas išvyko į ekskursiją po Biržų kraštą.

Aušra Baškienė

2018-10-07


Turizmo diena mokykloje


Rugsėjo 28 d. mokykla minėjo tarptautinę turizmo dieną.
23 mokiniai ir 4 mokytojai, nepabūgę blogo oro, iškeliavo maršrutu Jūžintai–Skeiriai–Dauliūnai–Zanapolis–Paškonys–Pilkėnai.


Zanapolio kaime aplankėme Artūro Mrazausko žvėryną, kur mus maloniai priėmė vadybininkas Modestas.


Paškonių kaime Bakėjų šeimos sodyboje pamatėme, kaip iš avies vilnos pagaminamos antklodės.

Vytautas Gaigalas

A. Tarailienės nuotr.

    Turizmo dieną trečios klasės mokiniai keliavo po Jūžintų miestelį.
    Aplankė Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Nusifotografavo prie akmeninio paminklo, skirto Jūžintų 400 metų jubiliejui paminėti. Sužinojo, kada įkurtas miestelis. Užsuko į Jūžintų seniūnijos administracinį pastatą. Seniūnijos darbuotoja Janina Sirvydienė papasakojo apie Jūžintus. Mokiniai prisiminė, kur gyveno knygnešys Juozas Otto Širvydas. Apsilankė Jūžintų pieno supirkimo punktuose.
    Smagiai pailsėję žaidimų aikštelėje prie Jūžinto ežero, mokiniai grįžo į mokyklą.
    Šaltą ir vėjuotą Turizmo dieną trečiokai nukeliavo 3 kilometrus ir sužinojo daug įdomių dalykų, kuriuos aprašė klasės dienoraštyje.


Rita Rimiškienė
 

    Ketvirtokai Turizmo dieną pradėjo virtualia kelione po Lietuvos nacionalinius parkus. Pasiskirstę poromis mokiniai pristatė surinktą medžiagą apie pasirinkto regiono lankytinas vietas. Papildomos informacijos vaikai ieškojo internete. Kitą dienos dalį ketvirtokai keliavo po Jūžintų miestelį ir braižė pasirinktų objektų planus.
    Turizmo diena baigėsi veiklų aptarimu ir įspūdžių pasidalinimu prie puodelio arbatos.


Vilmantė Mačiežienė
 

Biologijos mokytoja kartu su mokiniais darė mokyklos teritorijoje augančių medžių lapų herbarus, rinko informaciją apie medžius, fotografavo, kūrė skaidres.
Gražina Balčiūnienė

Mokiniai, nekeliavę į turistinį žygį, gilino ir lietuvių kalbos žinias. Informatikos kabinete interneto svetainėje http:/lietuviu5-6.mkp.emokykla.lt atliko įvairias užduotis.

Aušra Baškienė

 

2018-09-27


Mokyklos prezidento rinkimai


    Rugsėjo 24 d. mūsų mokykloje vyko mokyklos prezidento rinkimai. Buvo išdalinti 105 balsavimo biuleteniai. Suskaičiavus balsus, rinkimus laimėjo 9 klasės mokinė Greta Zibolytė.
    Mokyklos prezidentės pareigos yra domėtis mokinių problemomis, ieškoti jų sprendimo būdų, bendradarbiauti su mokyklos administracija, mokytojais, sušaukti neeilinius Mokinių klubo posėdžius, dalyvauti seminaruose, forumuose, mokymuose.
    Tikimės, jog naujoji prezidentė įneš naujų vėjų į mokyklos gyvenimą ir pateisins visus lūkesčius.
    Sveikiname Gretą ir linkime jai visokeriopos sėkmės.

Aušra Baškienė


 

G. Balčiūnienės nuotr.

 

2018-09-24


Modernių technologijų ir verslumo renginys „#SWITCH!“

    Rugsėjo 20 d. mūsų mokyklos 8 ir 10 klasės mokiniai vyko į Vilniaus „Litexpo“ parodų centrą, kuriame šurmuliavo „#SWITCH!“ – didžiausias modernių technologijų ir verslumo renginys visame Baltijos regione. Jau ketvirtąjį kartą vykstančioje parodoje dalyvavo svečiai iš užsienio, dirbtinio intelekto ekspertai, išradėjai, mokslininkai, influenceriai, švietimo atstovai, kibernetinio saugumo profesionalai, politikai. Visi jie dalinosi savo mintimis apie naująsias technologijas.
    Mokiniai galėjo susipažinti su Lietuvos didžiųjų universitetų studijų programomis, išbandyti jėgas robotų kovose, pasižiūrėti, kaip veikia 3D spausdintuvai, dalyvauti dronų čempionate. Įkvėpimo ir žinių galėjo pasisemti iš žinomų žmonių, kurie kalbėjo aktualiomis temomis, aptarinėjo socialinius tinklus, blockchain technologijas, kriptovaliutas, pasakojo, kaip kurti savo ateitį.
    Po renginio nuvykome į Dubingius. Nuostabi gamta ir pasivaikščiojimas po senąją Radvilų piliavietę – geriausias poilsis.
Asta Tarailienė

A. Tarailienės nuotr.

Spektaklis „Vaivorykštės vartų beieškant“

    Rugsėjo 19 d. mokykloje „Nykštukų“ grupės vaikai ir pradinukai žiūrėjo Varlytės teatro muzikinį spektaklį „Vaivorykštės vartų beieškant“. Spektaklyje vaidino 3 personažai: Karvė, Plaštakė ir Lapė.
Šis spektaklis – puiki prevencinė priemonė prieš patyčias. Pagrindinis jo leitmotyvas –kiekvienas esame savo laimės kalvis. Svarbiausia, neišduoti svajonės, atkakliai dirbti siekiant užsibrėžto tikslo ir žinoti, kad stebuklai mūsų gyvenime vyksta nuolatos, kiekvieną akimirką.

Jūra Juknienė

J. Juknienės nuotr.

2018-09-05


Rugsėjo 1-osios šventė


    Šiais mokslo metais rugsėjo 1-osios skambutis suskambėjo rugsėjo 3 dieną. Šventė prasidėjo 10 valandą Šv. Mišiomis Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. 11 valandą šventė vyko mokyklos salėje.
Renginį vedė mokyklos abiturientai Beatričė Jasinevičiūtė ir Paulius Mačieža.
    Šventės pradžioje nuskambėjo ,,Tautiška giesmė“.
Malonius sveikinimo žodžius mokiniams, jų tėveliams, mokytojams dovanojo mokyklos direktorė Loreta Grochauskienė, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Gintaras Girštautas, miestelio seniūnė Audronė Baltuškaitė, seniūnaitis Jonas Rubikis.
    Po šventinės programos mokiniai sugužėjo į klases, kur kartu su savo auklėtojais galėjo pasidalinti vasaros įspūdžiais.
Sėkmingų, prasmingų ir linksmų naujų mokslo metų!
Aušra Baškienė

 

A. Tarailienės nuotr.

 

2018-06-06


2018-05-29


„Nykštukų“ pramogos

Gegužės 24 d. „Nykštukų“ grupės vaikai poilsiavietėje prie Jūžinto ežero pasitiko draugus iš Kamajų darželio. Vaikai dalyvavo estafetėse ir žaidė smagius komandinius žaidimus: „Pereik pelkę“, „Taiklioji ranka“, „Išgelbėk žemės planetą“, „Draugas rogutėse“, „Lapė į vištidę !“, „Medžiotojas ir vilkas“. Linksmas vaikų krykštavimas aidėjo ežero pakrantėje, o svarbiausia, kad nugalėjo draugystė. Laikas prabėgo greitai, tačiau atsisveikinome puikios nuotaikos, linkėdami vieni kitiems smagių vasaros atostogų!

2018-05-29


Edukcinė išvyka

Mes (9–10 kl. mokiniai) buvom prie Antalieptės elektrinės (AE), Antalieptės marių. Vėliau buvome Tiltiškėse prie nebeveikinčio malūno kuriame įkurtas radiotechnikos muziejus. Susipažinome su radio priemonėmis.

E. Gurnikaitė

2018-05-22


„Kūrybiškumas mokymui ir profesiniam augimui“: „Erasmus+“ kursai Ispanijoje


Įgyvendindama projektą „Tyrinėk. Atrask. Dalinkis.“, pagal ERASMUS+ programos veiksmą – „asmenų mobilumas mokymosi tikslais“, Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos mokytojų grupė – mokytojos Vilma Kavaliauskienė, Gražina Balčiūnienė, Jekaterina Šliomininė, Asta Tarailienė ir socialinė pedagogė Neringa Pauliukevičienė – vyko į mokymus Ispanijoje.
Mokymai vyko Valensijoje. Juose dalyvavo ir 7 mokytojų iš Rumunijos grupė.
Kursai buvo orientuoti į teorinius ir praktinius kūrybiškumo ugdymo mokyme ir paties mokytojo profesinėje veikloje aspektus. Pagrindiniai uždaviniai buvo: skatinti kūrybiškumo kultūrą; suteikti galimybę dalyviams atskleisti savo natūralų kūrybiškumą; remti mokinių ir mokytojų turimus įgūdžius, kad dalyviai išsiugdytų pasitikėjimą savimi ir keistų pedagogo įvaizdį; išlaisvinti idėjas; rasti kūrybiškus sprendimus, susidūrus su profesiniais ir asmeniniais iššūkiais; padėti dalyviams pagerinti psichologinį lankstumą, intuiciją ir gebėjimą improvizuoti siekiant geriau prisitaikyti prie dabartinės dinamiškos aplinkos.

Mokymais tikslingai siekiama paruošti mokytojus, kurie gebėtų nestandartiškai vesti pamokas, atpažinti ir skatinti kūrybiškus mokinius, pritaikyti įgytas žinias ir įgūdžius
Lektorius Gabriele Zunino labai energingai ir entuziastingai vedė praktinius užsiėmimus.

Per kursus tobulinome anglų kalbos žinias dirbdamos nedidelėse, nuolat besikeičiančiose grupėse. Susipažinome su Ispanijos švietimo sistema, politine situacija, architektūra, gamta bei kultūra. Kadangi mokymuose dalyvavome su Rumunijos mokytojomis, buvo įdomu ir naudinga pasidalyti patirtimi, plėsti tarpkultūrinę kompetenciją, pažinti šalį ir jos tradicijas iš arčiau.
Gautomis žiniomis, patirtimis ir emocijomis pasidalinsime su savo ir kitų rajono mokyklų kolegomis. Jau paruošta mokomoji medžiaga pamokoms ir mokymų (gerosios patirties sklaidos) programa kolegoms. Viliamės, kad tai padės mums ir kitiems mokytojams išlaisvinti savo ir mokinių mintis, idėjas, kūrybiškumą. Bent per žingsnį atsitraukti nuo standartinio, stereotipinio aplinkos vertinimo, mąstymo, veiklos.
 

2018-05-22


 

Atvira virvės traukimo pamoka

Gegužės 17 d. mokykloje vyko atvira virvės traukimo pamoka. Svečiuose sulaukėme Kamajų A. Strazdo gimnazijos virvės traukimo komandą. Pasivaržyti ir išmėgintį šią ypač populiarią mūsų mokykloje sporto šaką galėjo visi mokyklos mokiniai.

 

2018-05-22


 

Edukacija panevėžyje

 

2–3 klasių mokiniai gegužės 16 d. vyko į kultūrinę – pažintinę kelionę į Panevėžį. Vaikai žiūrėjo spektaklį Panevėžio lėlių vežimo teatre bei dalyvavo lėlių gamybos edukacinėje programoje, važinėjosi traukinuku, grožėjosi  Nevėžio krantine. Įdomu buvo stebėti meistrų darbą meninio stiklo  dirbtuvėse, iš arti susipažinti su gyvūnais jaunųjų gamtininkų mokykloje. Linksmoji ekskursijos dalis buvo pramogos „Babilono“ žaidimų kambaryje bei  atrakcionų parke Rokiškyje.

 

 

 

2018-05-21


 

Mažieji spektaklyje

 

Gegužės 15 d. „Nykštukų“ grupės vaikai ir pradinukai žiūrėjo į mokyklą atvykusio „Drakoniuko“ teatro spektaklį „Lietaus lašelė“ – tai pasakojimas apie Lietaus Lašelę, nukritusią į žemę ir atsiradusią tarp įprastų žmonėms daiktų. Ar suras Lašelė savo tikslą? Ar išgelbės Gėlę Albertą? Spektaklio veikėjai Lietaus lašelė, Televizorius 35 kanalai, Skuduras Pagaminta Kinijoje, Pasakų knyga, Gėlė Alberta padėjo vaikams suprasti kuo skiriasi knyga nuo televizoriaus ir tai, kad laimingu galima tapti, tik padarius kitus laimingais.

 

 

2018-05-21


 

Viktorina

 

Gegužės 11 dieną „Nykštukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo tradicinėje Rokiškio rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorinoje „Tark žodelį, tark dar vieną“. Viktorina vyko „Pumpurėlio“ darželyje. Susirinko net septynios rajono mokyklų ir darželių komandos.Vaikams reikėjo atlikti įdomias užduotis:išgirsti, atspėti, sudėlioti dėliones, prisiminti skaitytas pasakas. Viktorinoje apsilankė ir gerasis klounas, kuris apdovanojo visus dalyvius įvairiomis dovanomis.

Spec. pedagogė

L. Novatorovienė

 

2018-05-14


128-as  mokyklos gimtadienis

 

 

 

 

2018-05-08


Renginys Motinos dienai paminėti

Gegužės 3 d. mokyklos „Nykštukų“ grupės, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos dalyvavo Jūžintų bendruomenės namuose renginyje, kurio metu veikė parodos - pristatymai: "Iš močiūtės kraičio skrynios" ir 170 skarelių privati kolekcija., L. Sipovičienės interjero lėlių paroda, kvepalų miniatiūrų parodėlė. Vyko šilti pasikalbėjimai "Pas tave ,mamyte, prisiminimais sugrįžtu".

Renginio organizatorei Jūžintų bendruomenės pirmininkei Jūratei Puslienei ir dalyvavusiems senoliams už šiltas, neužmirštamas akimirkas atsidėkojome daina:

„Žibuoklėm pražydę
Šilelio, šilelio šlaitai.
Tau, mano mamyte,
Pirmieji, pirmieji žiedai...“


 

atnaujinta 2018-05-07


KONKURSAS DIREKTORIAUS PAVADUOTOJO UGDYMUI PAREIGOMS UŽIMTI

( 0,5 PAREIGYBĖS)

 

Rokiškio r. Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla (savivaldybės biudžetinė įstaiga; Beržų g. 3, LT-42263 Jūžintų mstl. Rokiškio r., kodas 190249881)
Darbo pobūdis:
1. organizuoti ugdymo plano rengimą ir įgyvendinimą, metodinį darbą, prevencinę
veiklą, apklausas ir tyrimus veiklos tobulinimo klausymais, mokymosi pagalbos teikimą, socialinį darbą, NMPP, PUPP;
2. rengti pamokų ir neformaliojo švietimo tvarkaraščius, ugdymo rezultatų ir
lankomumo apskaitos dokumentus ir juos analizuoti, informaciją valstybės ir savivaldybės institucijoms;
3. koordinuoti Vaiko gerovės komisijos darbą, metodinės tarybos veiklą, mokinių
tarybos veiklą, programų rengimą specialiųjų poreikių mokiniams, mokyklos įsivertinimo veiklą, pedagoginių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą;
4. tvarkyti NEC informacijos perdavimo sistemą KELTAS, pedagoginio personalo
darbo laiko apskaitos žiniaraščius;
5. stebėti ir analizuoti ugdymo proceso rezultatus, pokyčius, su jais supažindinti
mokyklos bendruomenę.
Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams:
1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;
2. turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą;
3. gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 reikalavimus;
4. mokėti naudotis informacinėmis technologijomis.
Pretendento privalumai:
1. baigtos magistrantūros studijos;
2. projektinio darbo patirtis;
3. mokėti bent vieną ES šalių kalbą (anglų, prancūzų, vokiečių) B1 lygiu.
Pretendentas pateikia šiuos dokumentus:
1. prašymą leisti dalyvauti konkurse (toliau vadinama – prašymas);
2. asmens tapatybę ir išsilavinimą patvirtinančius dokumentus, kitus dokumentus,
patvirtinančius pretendento atitiktį kvalifikaciniams reikalavimams;
3. gyvenimo aprašymą;
4. darbo stažą patvirtinančių dokumentų kopijas.
Pretendentų atrankos būdas – testas žodžiu (pokalbis).
Dokumentai priimami 14 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo dienos, įskaitant konkurso paskelbimo dieną, kasdien nuo 8.00 iki 16.00 val. Rokiškio r. Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos raštinėje, adresu Beržų g. 3, Jūžintų mstl., Rokiškio rajonas arba siunčiama el. paštu
juzintuvm@rokiskyje.lt.
Išsamią informaciją apie skelbiamą konkursą galima gauti tel. (8 458) 44270.
Konkurso paskelbimo data 2018-04-26
Pokalbis vyks 2018 m. gegužės 14 d. 10 val. mokyklos I a. direktoriaus kabinete.
 

 

 

 

2018-04-17


Balandžio 13 d. „Nykštukų“ grupės berniukai dalyvavo akcijoje „Darom“. Nors ir negausus būrelis, tačiau nuveikė nemažai – rinko medžių šakas poilsiavietėje prie ežero. Smagu prisidėti prie aplinkos puoselėjimo, o svarbiausia visada būti gamtos bičiuliais ir niekada nešiukšlinti.

 

 

2018-04-11


Ramus poilsis prie Šventosios

 

Baidarių nuoma:

 

Pirmadienis – Penktadienis:

13,00 € (1 diena)

 

Savaitgaliais ir švenčių dienomis:

15,00 € (1 diena)

 

Kambarių nuoma (darbo dienomis/poilsio dienomis be patalynės):

16,00 /20,00 € parai

 

Vieno patalynės komplekto nuoma

3,00 €

 

Užsakymas tel. (8-616) 02305

 

2018-04-11


2 proc. parama mokyklai

 

Mokykla prašo skirti 2 proc. savo pajamų mokesčio mokyklos veiklai vykdyti. Kiekvienais metais , nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 d., Lietuvos gyventojai deklaruodami savo pajamas gali skirti 2 proc. savo pajamų mokesčio mokyklai. Ši parama mokesčių mokėtojui nieko nekainuoja. Jums reikia tik užpildyti prašymo FR0512 formą (3 versija) ir pateikti per elektroninę bankininkystę ar nuvykus į VMI Rokiškyje ar kitomis VMI priemonėmis internetu. Mokyklos kodas 190249881.
Dėkojame, kad prisidedate prie mokyklos ugdymo kokybės gerinimo.

 

2018-03-27


„Ką manė kamanė“

 

Žemės dieną paminėti smagiau mums padėjo Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos vyr. specialistas Vytautas Eidėjus.

 

 

2018-03-27


Optinės iliuzijos ir įdomieji reiškiniai

 

„Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ projektas priartėjo prie pabaigos. 5–7 kl. mokiniai kovo 20 d. sudalyvavo paskutėje edukacinėje pamokoje Energetikos ir technikos muziejuje.

 

 

 

2018-03-14


π diena

 

 

2018-03-13


 

Į pamoką su IT

 

 

Gebėjimas laisvai valdyti įvairios paskirties IT – svarbi prielaida tobulinti ugdymo/si veiklų diferencijavimą, individualizavimą, gebėjimą įsivertinti, mokymo/si procesą daryti patraukliu ir gerinti pasiekimų rezultatus. Siekdami šių tikslų, mokytojai turi žinoti IT naudojimo strategijas, kryptis, išmanyti apie priemonių kūrimą ir gebėti jas pasiruošti, įgyti žinių apie veiklos, naudojant IT, organizavimą ugdyme.
Šiomis nuostatomis vadovaudamasi pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilma Kavaliauskienė mūsų mokyklos mokytojus keturis vasario mėnesio trečiadienius kvietė į seminarą „Į pamoką su IT‘.
Klausytojams buvo pristatyti aktyvūs IT mokymo/si metodai, mokytojai sužinojo apie įvairias mokomąsias, kūrybines, apklausų tipo kompiuterių programas ir portalus bei virtualias laboratorijas. Tai iškarpų įrankis, Smart Notebook programa, mokomųjų apklausų – testų portalas Plickers, Socrative, Kahoot, Mentimeter, kūrybinės programos Storyjumper, Voki, Buncee, pristatymų kūrimo įrankiai Genial.ly, Slides.com, 3D pamokos MozaWeb.
Seminarų dalyviai išmoko pasigaminti IT pristatymus, video anketas, įvairių tipų testus, apklausas, viktorinas, edukacinius žaidimus, kūrybines knygeles, namuose kūrė mokymo priemones ir jas pristatė kolegėms, dalijosi savo patirtimi.

 

 

2018-03-08


 

„Nykštukai tradicinėje atsisveikinimo su žiema šventėje Kamajuose

Kovo 7 d. „Nykštukai“ dalyvavo tradicinėje atsisveikinimo su žiema šventėje, kurią surengė Kamajų darželio „Nykštukai“ ir jų mokytoja Jolita Braukylienė. Vaikai atliko Senio Besmegenio užduotis, žaidė žaidimus, išmoko iš popieriaus juostelių pasigaminti pakalnutę. Išsiskyrėme su viltimi, kad šilti saulutės spindulėliai pažadins pavasarį.
Mokytoja Jūra Juknienė

 

 

 

 

2018-03-08


 

 

„Knygos kelias“

 

Projektas skirtas lietuvių kalbos dienoms paminėti. Buvo gaminama mokyklos knyga, kurios puslapius užpildė mokiniai. Paskaninta arbata ir pyragu šurmuliavo „Knygų mugė“.

 

 

 

 

 

2018-03-05


„Nykštukai„ spektaklyje „Molinis sapnas“Andrius Žiurauskas Kauno valstybinio lėlių teatro režisierius ir aktorius vaidino gatvės menininką, iš molio lipdantį ne kokius žaislelius, o pačią Lietuvos istoriją. Pasitelkęs senuosius amatus ir šiuolaikines technologijas, menininkas „žaidė“ su vaikais Lietuvos istoriją nuo LDK susiformavimo iki šių laikų. Andriaus Žiurausko rankose iš molio gabalėlių atgijo svarbiausi Lietuvos istorijos epizodai – jis lipdė įvairias figūrėles ir pasakojo istoriją, kurią galėjome stebėti ir ekrane. Muzikos atlikėjas Artūras Sinkevičius atitarė Andriui muzikine kalba, panaudodamas įvairiausius instrumentus ir pasitelkdamas įvairių žanrų dainas ir muziką.

Lietuvos istorija, nulipdyta ir išdainuota per 45 minutes – tiek, kiek trunka pamoka iš tiesų paliko neišdildomą įspūdį,

Mokytoja Jūra Juknienė

 

2018-02-19


Sviečiamosios gyvulininkystės projektas pradinukams tęsiasi. Bitininkystė

 

02-15 dieną Jūžintų seniūnijos patalpose Jūžintų J.O.Širvydo pagrindinės mokyklos priešmokyklinukams ir pradinukams vyko susitikimas su Rokiškio rajono Kurkliečių kaimo gyventoja, žinoma profesionale bitininke Meilute Močiškyte. Apie bites jos galima klausti visko, nes tai ne tik pomėgis, bet ir gyvenimo būdas, kurio pagrindų sėmėsi aukštosiose mokyklose, tarptautinėse konferencijose. Ji įdomiai papasakojo apie savo pomėgį kolekcionuoti bitutes, parodė savo kolekcijos nuotraukas. Demonstravo vaizdo įrašus apie bityną, bičių gyvenimą. Vaikai uždavė begalę juos dominančių klausimų ir gavo išsamius atsakymus.

Grįždami į mokyklą dalinomės įspūdžiais ir grožėjomės gamta...Įdomu, kaip bitutėms sekasi žiemoti?

 

2018-02-19


Saugaus interneto diena

Mokyklos pradinukai kūrybingai paminėjo Saugesnio interneto dieną.

 

 

5–7 kl. mokiniai klausėsi  paskaitos tema „Kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?!”. Paskaita buvo transliuojama tiesiogiai. Aptarėme paskaitą.

 

 

2018-02-19


Sviečiamosios gyvulininkystės projektas pradinukams tęsiasi. Bitininkystė

 

2018-02-15


„Svarstininkų laimėjimai“

 

LMŽ finalinėse svarsčių kilnojimo varžybose Tauragėje dalyvavo 10 komandų. Atjaunėjusi mūsų mokyklos komanda parodė charakterį ir iškovojo V vietą.

Asmeniniai laimėjimai pagal svrio ktegorijas:

Laurynas Pagirys II v.

Liutauras Janonis III v.

Jonas Chochlenkinas III v.

Aurimas Mikulėnas II v.

 

Tradicinis klasių susitikimas

 

 

„Nykštukų“ grupės idėja Lietuvos šimtmečiui -

„Nykštukų“ grupės vaikai, jų tėveliai ir mokytoja labai džiaugėmės,kad pavyko įgyvendinti idėją - „Lietuvai 100 tautinių juostelių“ https://www.lrp.lt/vasario16/lt/registracija/rokiskior/view
Vasario 16 dienai didžiule tautine juosta papuošėme stendą prie savo klasės.

 


 

„Nykštukų“ grupės vaikai dalyvavo „Tautos istorinės dienos“ renginiuose - klausė istorijos mokytojos pranešimo, skirto Vasario 16 d., aktyviai dalyvavo užsiėmimuose su Sartų ir Gražutės regioninio parko kultūrologe, dirbtuvėlėse lipdė varpelius iš molio. Nuotaikingoje Užgavėnių šventėje šokome, dainavome, Morę ir visas blogybes sudeginome, blynus ragavome ir išvarėme iš kiemo žiemą. Įdomi buvo diena! 

2018-02-14


„Tautos istorinė diena“

 

 

Tautos istorijos paralelės: 1918-ieji  ir 1990-ieji.

Mokytoja L. Skardžienė pristatė ir palygino Lietuvos laimėjimus kultūros, sporto, visuomenės gyvenimo ir kitose srityse.

 

 

Mokyklos mokiniai kartu su miestelio bendruomene dalyvavo minėjime, kur pagerbė knygnešio J. O. Širvydo atminimą, prisimindami jo jaunystės ir aktyvios knygnešystės metus. Atsiminimo žvakutes uždegėme prie Jūžintų krašto partizanų  kapų. Miestelio bendruomenės pirmininkė J. Puslienė ir istorijos mokytoja L. Skardžienė papasakojo apie jų veiklą ir atminimo išsaugojimo problemas sovietmečiu.

 

 

SARTŲ IR GRAŽUTĖS REGIONINIŲ PARKŲ DIREKCIJOS kultūrologė Kristina Ivanovaitė uždegė aktyvia veikla ir pažinimo džiaugsmu užimdama mokinius projekto „KURK LIETUVAI! ŠVĘSK SU LIETUVA! PAŽINK VARDAN LIETUVOS!“ veiklomis.

 

Mokykloje veikė dirbtuvėlės:

Molinių varpelių gaminimas

Atvirukų gaminimas

Iškarpų ant langų gaminimas

Išradingas himno užrašymas

Apyrankių pynimas

 


 

Užgavėnes šventėme su miestelio ir globos centro „Viltis“ bendruomene

 

 

Vasario 14 d. iškilmingai giedojome Lietuvos himną ir klausėmės Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokinių koncerto

 

 

SAUSIO 29 D. – VASARIO 15 D. JŪŽINTŲ JUOZO OTTO ŠIRVYDO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE VYKS PROJEKTAS „PAMOKOS BE SIENŲ“
 

Projekto tikslas – siekti ugdymo kokybės organizuojant diferencijuotą, suasmenintą integralų, įvairų mokymą.
Projekto uždaviniai:
– siekti suasmeninto mokymosi sudarant galimybę mokiniams rinktis mokymosi būdus ir tempą;
– sudaryti mokiniams galimybę patirti įvairias mokymosi formas įvairiose erdvėse;
– sudaryti galimybę derinti individualų, partnerišką, grupinį ar tinklinį (kelių klasių) mokymąsi.


Išsamią informaciją ir susijusius dokumentus apie projektus rasite skyriuje
PROJEKTAI

 

Prasideda projekto „Matematinio mąstymo pasiekimų gerinimas STEAM ugdymo metodais formuojant žaliąjį mokinių požiūrį“  veiklos

 

Projekto tikslas.
Pagerinti 4 klasių mokinių pasiekimus, veiklą tobulinančiose mokyklose diegiant STEAM ugdymo metodu pagrįstą naują bendrojo ugdymo proceso organizavimo modelį ir atnaujinant bendrojo ugdymo turinį.

 

2014-2020 EUROPOS

 SĄJUNGOS FONDŲ

 INVESTICIJOS LIETUVOJE
 


Projekto vykdytojas:
Vilniaus J.Basanavičiaus progimnazija

 

 

Gudragalvio konkursas „Kaip įveikti ligą“

„Nykštukų“ grupės vaikai konkursui piešė piešinukus ir kartu su savo tėveliais, seneliais ir mokytoja kūrė eilėraštukus.

Deina Andriuškaitė, Julius Liuiza, Gustė Pagirytė, Pijus Petkūnas, Kristianas Žumbakis ir mokytoja Jūra Juknienė visiems norime palinkėti sveikatos, o susirgus, neliūdėti ir paklausyti mūsų patarimų.

 

Mylim futbolą

 

Mūsų mokyklos futbolininkai 9 – 1 nugalėjo Juodupės sportininkus ir, kaip stipriausia rajono komanda, dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse varžybose.

Po lengvos pergalės 9 – 3 prieš Pasvalio Paiešmenių pagrindinės mokyklos komandą teko susiremti su Biržų r. Papilio pagrindinės mokyklos komanda. Po permainingos kovos mūsų sportininkai šventė pergalę 6 – 5 ir tapo nugalėtojais.

Su pergale mūsų futbolininus pasveikino ir diplomus įteikė Lietuvos futbolo moterų rinktinės žaidėja Liucija Vaitukaitytė. Žaidėjai po apdovanojimo bendravo su Liucija ir jos tėčiu (pirmuoju treneriu), kurie pasidalino savo žiniomis apie futbolą, žaidimą rinktinėje.

 

Netradicinė pamoka „Spygliuočiai medžiai”

 

Mokykloje vyko netradicinė pamoka. Kamajų A. Strazdo gimnazijos ir Jūžintų pagrindinės mokyklos penktokai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir gamtos pamokoje „Spygliuočiai medžiai”. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja V.Repšienė bei gamtos ir žmogaus mokytojos metodininkės G.Balčiūnienė ir J.Vygėlienė. Dirbdami mišriose grupėse, mokiniai atliko įvairias užduotis: vertė sakinius į anglų kalbą, įvardino spygliuočiams medžiams būdingus požymius, atliko praktines užduotis – kūrė kalėdinį atviruką su anglišku tekstu. Bendrauti ir bendradarbiauti buvo smagu ir prasminga.

 

2018-01-15


 

PROJEKTO „TYRINĖK. ATRASK. DALINKIS.“, PAGAL ERASMUS+ PAGRINDINĮ VEIKSMĄ – ASMENŲ MOBILUMAS MOKYMOSI TIKSLAIS, DOTACIJOS SUTARTIES NR. 2017-1-LT01-KA101-034850


PARAIŠKA MOBILUMŲ DALYVIŲ ATRANKAI
 

 

PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ (PUPP) ORGANIZAVIMAS 2017/2018 m. m.

 

Dalyvaujame visuotinėje pilietinėje akcijoje ,, Atmintis gyva, nes liudija“


Kaip ir kasmet savaitė iki sausio 13-osios , skiriama Laisvės gynėjams pagerbti ir tragiškiems įvykiams prisiminti. Paruošėme stendus su nuotraukomis ir liudininkų pasakojimais apie skaudžius ir kartu labai reikšmingus sausio įvykius. Kitame stende – jau buvusių mūsų mokyklos moksleivių piešiniai, trumpi jų laiškai Laisvės gynėjams. Per istorijos ir pilietiškumo pamokas žiūrime dokumentinius filmus, kalbame apie tų dienų reikšmę dabarčiai. Tai liudija, kad ir šiandieną esame vieningi ir pasiruošę senelių ir tėvų iškovotą Laisvę apginti.
Kaip ir dauguma Respublikos įstaigų ir mokyklų, penktadienį, sausio 12-ąją , 8.00 -8.10 val. mokyklos languose degė žvakutės, kurios simboliškai byloj apie sausio 13-osios svarbą
 

Išsamiai ir jautriai apie sausio 13 įvykius Jūžintų pradinukai klausėsi istorijos kabinete. Į pokalbį apie laisvės gynėjus juos įtraukė mokytoja - metodininkė Laima Skardžienė.

 

Pirmokai negalėjo neišreikšti juos apėmusių jausmų. Todėl vaikai kompiuteriu piešimo programa sudėjo tokias kompozicijas.

 

 

 

2017-12-29


Kalėdinio renginio akimirkos

 

 

Akcija, sušildžiusi vienišų senolių ir mokinių širdis

 

 

Pokyčiai „Nykštukų“ grupėje

Visi labai džiaugėmės, kai klasėje buvo sustatyti nauji mokykliniai baldai: persirengimo spintelė, sekcija ir minkštas kampas. Prieš šventes spėjome susitvarkyti ir pasipuošti klasę.
Dėkojame mokyklos pavaduotojai Neringai Ragelienei už parodytą geranoriškumą ir suteiktą galimybę kurti jaukią, estetiškai patrauklią, patogią ugdymuisi aplinką.
Kviečiame visus užsukti į svečius!
Mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja

 

 

Kalėdinis sveikinimas
Į šį darbą „įdėta“ daug širdies – „Nykštukų“ grupės mokiniai gamino šventinius atvirukus savo artimiesiems.

 

 

 „Nykštukų“ grupės Kalėdos mokykloje
Pasakiškas rytmetys, pirmasis pasirodymas „didžiojoje“ scenoje ir nugalėtas jaudulys, šventė klasėje – vaišės, pašnekesiai, dovanos, mįslės apie žiemą ir prizai.
Vieni kitiems linkėjome ramių ir jaukių šv. Kalėdų, laimingų, sveikų Naujųjų Metų ir smagių žiemos atostogų!

 

 

2017-12-21


Nuotaikinga ir informatyvi gruodžio 19-oji diena buvo Jūžintų priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniams. Trys autobusai su vaikais ir jų mokytojomis link Rokiškio pajudėjo tuoj po devintos valandos ryto. Pirmoji stotelė - Rokiškio kultūros centras. Čia mokiniai susitiko ir linksminosi su Smurfais ir Kalėdų Seneliu.
Antroji stotelė buvo Kalėdų Senelio pašte. Vaikai išsiuntė laiškus su savo kalėdiniais pageidavimais. Galiausiai jūžintukai aplankė Besniegenių karalystę: Bajorų
Besniegenių žaidimų kiemą, Besniegenių namus ir kambarinių Besniegenių parodą Bajorų kaime!

 

  

 

„Nykštukų“ grupės šventinės kelionės akimirkos.

 

 

2017-12-20


Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos

 

Gruodžio 16 d. Švenčionių rajone Adutiškio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos. Atjaunėjusiai mūsų mokyklos komandai laimėta trečioji vieta yra puikus rezultatas.

Užimtos vietos pagal svorių kategorijas:

I vieta Jonas Chochlenkinas

I vieta Laurynas Pagirys

II vieta Evaldas Vaikutis

II vieta Liutauras Janonis

III vieta Šarūnas Pagirys

III vieta Aurimas Mikulėnas

IV vieta Karolis Žiukelis

 

 

 

„Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinė pamoka VGTU

 

Gruodžio 13 d. 8–11 klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto rengiamoje edukacinėje programoje supažindinančioje  su Mechanikos fakultetu. Aplankė biomechanikos dirbtuves, sužinojo ko reikia norint tapti spaudos inžinieriumi bei sužinojo daug naujo apie robotiką.

 

 

 

2017-12-14


Kūrybinės dirbtuvės


Gruodžio 14 d. mūsų mokykloje veikė Kūrybinės dirbtuvės – mokiniai, mokytojai, bibliotekininkės, mokyklos aplinkos darbuotojai gamino žaisliukus, kūrė įvairias dekoracijas ir puošė mokyklos pirmąjį aukštą, kiemo eglutę. Berniukus labiausiai domino technologijų mokytojo V. Pavilonio pamokos apie saugių švytinčių girliandų gamybą, o mergaitės su technologijų mokytoja gamino namukus, visiems pravartu buvo prisiminti, kaip karpyti snaiges. Pasipuošti prieš šventes padėjo ir mokyklos tarybos pirmininkė Daiva Gaižiuvienė bei Jūžintų miestelio bendruomenės pirmininkė Puslienė.
 

 

 

Visuomet labai smagu mokykloje sulaukti buvusių abiturientų, džiaugtis jų laimėjimais, sėkmėmis. Ir dar smagiau, kuomet jie ateina savo patirtimi, žiniomis dalintis su mokiniais.
Tokią jaukią susitikimo popietę gruodžio 8-osios penktadienį turėjome su Vilniaus Universitete Kūrybos Komunikacijas studijuojančia II kurso studente Raminta Rimiškyte. Būtent ji pakvietė moksleivius pokalbiui tema „Kūrybiškumo ugdymas“ . Supažindino su savo studijomis, įdomiai pasakojo, kaip kūrybiniai sprendimai gelbsti ne tik gyvenimiškose, bet ir politinėse peripetijose. Mergina skatino būti drąsiems, ieškoti netradicinių sprendimų, išnaudoti savo kūrybinį potencialą, kuris, beje, su amžiumi mažėja. Moksleiviai aktyviai atliko įvairias užduotis, žavėjosi Ramintos komunikabilumu, nuoširdumu ir ne vienas pamąstė apie norą ten pat studijuoti.

 


 

2017-12-12


Ramintos Rimiškytės kūrybos vakaras

 

Gruodžio 9 d. mokykloje vyko Adventinis vakaras. Jo metu savo kūrybos dainas dainavo buvusi mūsų mokyklos mokinė Raminta Rimiškytė (šiuo metu VU Kūrybos Komunikacijos f. IIk. studentė). Dar būdama mokine, kartu su savo klasės draugėmis, sukviesdavo į šį, tradicija tapusį, renginį. Advento vakare dalyvavo ir kiti talentingi mokyklos mokiniai. Šiemet gitara grojo ir kalėdinę dainą klausytojams dovanojo Agnė Lisauskaitė ( VU filologijos II kurso studentė), pianinu grojo 8 klasės mokinė Erika Leitonaitė. Renginį organizuoti padėjo muzikos mokytojas Jonas Kepenis, kuris ne tik pianinu pritarė Ramintai, bet ir pats dainavo ir grojo gitara.

 

 

2017-12-07


„Trijų kartų vakaro“ proga mokinių Seimas išleido laikraštį

 

 

 

 

Penktokų ir Šeštokų pasibuvimas

 

Šeštokų surengtos „krikštynos“ penktokams išaugo į gražią draugystę. Jaukiai kartu pasisėdėjom per klasės valandėlę. Prisiminėme Advento papročius, pasakėme pdėkos žodžius ir smagiai pažaidėme senolių žaidimus...

 

 

 

Adventinė popietė " Nykštukų" grupėje. Vieni kitiems palinkėjome meilės, laimės, supratingumo, laiko sau ir artimiesiems, ramaus laukimo. Vaišinomės, šiltai bendravome, karpėme snaiges, kuriomis papuošėme klasės langus.

 

2017-12-05


„PADĖK SAU, KAD GALĖTUM PADĖTI KITIEMS“

 

Šiais mokslo metais mokykloje vyko sveikatinimo projektas „PADĖK SAU, KAD GALĖTUM PADĖTI KITIEMS“, remiamas Rokiškio raj. savivaldybės Visuomenės sveikatos centro.
Projekto tikslas buvo - ugdyti vaikus, motyvuotus sveikai gyventi, prasmingai leisti laisvalaikį, nevartojant alkoholio, tabako, energetinių gėrimų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuotos paskaitos - diskusijos apie psichoaktyvių medžiagų poveikį sveikatai ir socialiniam gyvenimui. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė D. Girčienė su mokiniais diskutavo apie rūkymo žalą. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Rokiškio r. PK pareigūnais, kurio metu buvo diskutuojama apie nusikalstamą veiką, susijusią su psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir prekyba. Užsiėmimų metu vaikai buvo mokomi atsispirti socialiniam spaudimui vartoti tabaką, alkoholį ir kitas psichotropines medžiagas.
6-10 klasių mokiniai parengė lankstinukus apie psichoaktyvių medžiagų poveikį sveikatai, kurie buvo išdalinti kitiems mokyklos bendruomenės nariams, tėvams bei Jūžintų dienos ir trumpalaikės globos centro gyventojams.
Buvo kreipiamas dėmesys į mokinių popamokinį užimtumą. Projekto įgyvendinimo metu 6 klasės mokiniai susipažino su savanorystės veikla, įsitraukė į savanoriškas veiklas su Jūžintų dienos ir trumpalaikės globos centro gyventojais bei Kamajų A. Strazdo gimnazijos mokiniais. „Kūrybinių dirbtuvėlių“ metu kartu su neįgaliaisiais bei bendraamžiais iš savaime džiūstančio molio, modelino gamino įvairius suvenyrus - molinukus. Dalis mokinių (5-10 kl.) dalyvavo turistiniame žygyje po Salako (Zarasų raj.) apylinkes bei Vajasiškio bendruomenės edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su XIX a. amatais, buitimi, darbais.
Mokiniai džiaugėsi projekto veiklomis ir aktyviai jose dalyvavo.

 

Šachmatai mokykloje

 

Mūsų mokyklos mažieji mokinukai įsijungė į projektą "Šachmatai mokyklose". Šachmatų žaidimas – be galo įdomus ir gražus žaidimas, kuris padeda mokiniams ne tik pagerinti mokymosi rezultatus, bet ir pažinti pasaulį!
Šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su šachmatų žaidimu, logikos dėsniais, istorija, etika. Mažieji šachmatininkai gavo knygas, pratybas, iš kurių su dideliu džiaugsmu mokosi. Na ir žinoma, mokosi žaisti šachmatais!

 

2017-12-04


Penktokai mokykloje

 

 

Vakaronės akimirkos

 

Gruodžio 1-ąją Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla kvietė į Atvirų durų vakarą paminėti priešadventinio laikotarpio pabaigos, pasipuošti mokyklą, aplankyti renovuotą biblioteką.


Mokykloje lankėsi net penkių bendruomenių – Kriaunų, Jūžintų, Čivylių, Lašų, Ragelių – atstovai, kurie kartu su mokiniais ir mokytojais dalyvavo „Trijų kartų vakaro“ programoje, per kurią visi prisiminėm Advento, Kūčių tradicijas, mokyklos ūkinės dalies darbuotojaine tik paruošė tradicinį stalą su Advento vainiku, bet ir vaišino vakaro svečius ir šeimininkus pačių poagamintais tradiciniais patiekalais. Pasibaigus „Trijų kartų vakarui“ salėje, mokinių tėveliai buvo pakviesti pažymėti savo kilimo vietos Lietuvos žemėlapyje I-ojo aukšto foje

 tam, kad sužinotume, iš kokių vietų yra kilę žmonės, leidžiantys savo vaikus į Jūžintų mokyklą. Kol mokyklos svečiai būriavosi prie informacinių stendų,

 

 vaikščiojo po biblioteką, klasių auklėtojai su auklėtiniais ir jų tėveliais puošė klases ir ruošėsi didžiosioms Žiemos šventėms – Kalėdoms.

 

 

2017-11-29


Kelionė į „Juoko dirbtuvės“

Lapkričio 28-ąją 7-8-9 klasių mokiniai vyko į edukacinę pamoką „Juoko dirbtuvės”, kuri vyko Vilniuje Savęs pažinimo ir saviraiškos studijoje.
Užsiėmimą vedė juoko jogos treneris Stepas Šafranauskas. Jis papasakojo, kad juoko joga – tai indų gydytojo Madan Kataria sukurta technika, padedanti nuraminti ir atpalaiduoti žmogaus savijautą. Juoko joga susideda iš kvėpavimo pratimų, plojimo ir garso „ha-ha-ha-ha“ tarimo, priartinančio prie tikrojo juoko. Šis gydytojas stebėjo ir aprašė kuriamąsias bei gydomąsias juoko galias. O 1995 m. įkūrė juoko klubą.
Lietuvoje juoko jogos metodika gyvuoja apie dešimtmetį. Ši veikla taip vadinama, nes jungia juoko pratimus su jogos kvėpavimo pratimais. Juoko jogos koncepcija grindžiama moksliniu faktu, kad organizmas negali atskirti dirbtinio ir tikro juoko. Gaunama ta pati nauda sveikatai, nesvarbu, ar juokas yra realus, ar imituotas.
Po pasakojimo apie juoko jogos atsiradimo istoriją, juoko jogos treneris pasiūlė mums patiems išbandyti juoko pratimus, išmokti juoktis be jokios priežasties. Reikėjo įvairiais būdais pasisveikinti, užsivesti žoliapjovę, nušienauti žolę, priskaldyti malkų, užkurti ugnį, išsivirti juoko arbatos, smagiai ją išgerti ir visą laiką juoktis. Tarp pratimų nuolat skambėjo frazė: „Labai gerai, labai gerai! Valio!“ Pratimus lydėjo plojimai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai, nuolatinis judėjimas, akių kontaktas.
Baigiamoioje užsiėmimo dalyje reikėjo sugulti ratu ir medituoti atpalaiduojant įvairias kūno dalis. Nebuvo galima kalbėtis, galima tik juoktis.


 

Savanorystės akcija ir edukacijos

 

Lapkričio 28 d. 4 ir 5 klasių mokiniai įvykdė savanorystės akciją ir Utenos gyvūnų globos namų augintiniams nuvežė surinktas dovanas. Akcijos dėžė buvo pripildyta mokinių gamintų paklotėlių, žaislų, pašarų gyvūnėliams. Keli mokiniai ketina sugrįžti su tėvais išsirinkti augintinį.

Kad laikas Utenoje būtų dar prasmingesnis, apkankėme Kraštotyros muziejų. Atsinaujinusios ekspozicijų salės tobulai pritaikytos mokiniams. Daugumą eksponatų galima liesti, išbandyti, pasinaudoti interaktyviomis kompiuterinėmis technologijoms.

O ypač smagiai laikas prabėgo klausantis istorijų apie Advento papročius, žaidžiant žaidimus ir bandant burtus.

Susikaupti privertė Laisvės kovų muziejuje išgirsti pasakojimai apie tremtį, tremtinių buitį, gimtų namų ilgesį. Pokario partizaninę kovą.

 

2017-11-24


Parodoje „Vandens karalystė“

 

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo visuose Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuotuose moksleivių fotografijų konkursuose. Visuomet naudojamės proga ir esame labai dėkingi konkuro iniciatoriams už suteiktas progas išbandyti jėgas, pasivaržyti su kitais, atskleisti kūrybiškumą.

Šiais metais džiaugiamės ir didžiuojamės savo buvusia mokine Monika Mackute, kuri konkure dalyvauti pradėjo dar besimokydama Jūžintuose ir jau ketvirtą kartą tampa laureate.

O Beatričė Jasinevičiūtė ir Eglė Gurnikaitė gavo padėkos raštus ir parodos katalogus si įamžintomis savo fotografijomis.

Daugiau apie konkursą

 


ISTORIJOS IR PILIETIŠKUMO PAMOKA OBELIUOSE ( lapkričio 22 d.)

Lapkričio 22d. IX-X kl. moksleiviai su istorijos mokyt. L. Skardžiene dalyvavo Obelių gimnazijoje renginyje „Vasario 16 –oji : prieš 100 metų ir dabar“ . Vyko susitikima su Vytauto Didžiojo universiteto prof. Liudu Mažyliu. Profesorius labai įdomiai papasakojo apie Nepriklausomybės akto paieškas, emocijas jį suradus. Sužinojome, jog ten surado ir gruodžio 11-osios aktą, kuriame apibrėžti amžini ryšiai su Vokietija. Pasakojo apie kitus svarbius dokumentus, vedusius link Nepriklausomybės.
Labai džiaugėmės, galėdami su profesoriumi L. Mažyliu nusifotografuoti. Buvo labai įdomu, pateikėme profesoriui daugybę klausimų. Ne mažiau žavėjo ir jo asmeninės savybės.
Po susitikimo, vykome prie Obelių Laisvės kovų muziejaus. Čia dalyvavome šventėje, Kariuomenės dienos paminėjimui, vyko partizanų bunkerio atidengimo ceremonija. Saviveiklininkai pristatė programą „Mūsų jėga bendrystėje“: klausėmės dainų, tikrų partizanų kovų dalyvių pasakojimų. Visus sužavėjo , kuomet atidarant partizanų bunkerį, iš jo išlindo Laisvės kovų klubo ,, Partizanas“ vyrai , apsirengę partizanų kovotojų uniforma. Galėjome bunkerį apžiūrėti iš vidaus , suprasti, kokiomis sąlygomis jiems teko gyventi, kovojant už visų mūsų laisvę.
Į Obelius dar sugrįšim, kuomet šį laikotarpį nagrinėsime istorijos pamokose. Tada susipažinsime su labai įdomia muziejaus ekspozicija

.

 

Triušiukų slėnyje

 

Šiandien lapkričio 23 trisdešimt Jūžintų pradinukų dalyvavo Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. Lankėmės Triušiukų slėnyje. Mokinukai sužinojo triušių auginimo, laikymo paslaptis. Kiekvienas norintis panešiojo šiuos skeltalūpius. Be to pamatėme daug kitų gyvūnų: nutrijų, ožių, alpakų, žirgų, stručių, žąsų... Tai buvo įsimintina edukacija.
AČIŪ UŽ NUOŠIRDŲ IR TURININGĄ BENDRAVIMĄ LEKTOREI IR TRIUŠIUKŲ ŠEIMININKEI.

 

 

V. Kavaliauskienė

 

2017-11-23


 

Prašome susipažinti su naujomis MOKINIŲ ELGESIO TAISYKLĖMIS

 

2017-11-21


5 ir 11 klasių mokiniai vyko į Vajesiškio kaimą, kur integruotą istorijos-lietuvių kalbos pamoką „19 a. Lietuvos istorinis -kultūrinis kontekstas“  netradicinėse erdvėse su kaimo bendruomenės senoliais vedė mokytojos

N. Ragelienė ir L. Skardžienė. 

 

 

5–7 klasių mokiniai smagiai ir produktyviai sudalyvavo projekto  „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje pamokoje „Orientavimasis gamtoje“ Verkių ir Pavilnių RP, Pūčkorių atodangoje.

 


Mokiniams nusišypsojo laimė dalyvauti mokyklos laimėtame edukaciniame projekte ir iškeliauti  į Vilnių. Susirinkome Pavilnų regioniniame parke, ant gražuolio rudeniško Neries upės šlaito. Ten mus pasitiko ekskursijos vadovas Mindaugas. Iš jo įdomaus pasakojimo sužinojome, kaip pagal medžius, augalus, skruzdėlynus orientuotis gamtoje. Vėliau gavome žemėlapius, kompasus ir, pasidalinę komandomis, ieškojome objektų. Sekėsi nepergeriausiai, todėl nuolat reikėjo vadovo pagalbos. Patiko ieškoti, grožėtis rudeniška gamta.
 

 

 

2017-11-17


 

Spalio 19 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtros projekto edukacinėje programoje „Miško paslaptys“, kuri vyko Asvejos regioniniame parke, ant Dubingių piliakalnio. Vaikai turėjo galimybę sužinoti ne tik gamtos paslaptis, bet ir susipažinti su svarbiais Lietuvai istoriniais įvykiais.

 

 

2017-11-10


 

 

Lapkričio 10 dieną mokinių seimas dalyvavo Rokiškio rajono mokinių tarybos rengiamoje kasmetinėje konferencijoje “Nebijok klysti ir pasiek savo sėkmę”, kurioje pristatė savo metinių darbų ataskaitą bei klausėsi X Faktoriaus nugalėtojos, dainininkės Monikos Pundziūtės ir Eurodesk “Time to move” kampanijos “Jaunimo kelionės” pranešėjos Lauros Žūsinaitės paskaitų.

 

Kelionė į Latviją

 

Lapkričio 9 dieną mokyklos mokinių Seimas kartu su mokytojais iškeliavome į Jekabpilyje (Latvija) įsikūrusią mokyklą. Kartu su Jekabpilio mokyklos mokinių Seimu ir mokytojais smagiai praleidome dieną, susipažinome tiek su mokinių gyvenimu šioje mokykloje, tiek su miesto kultūra. Kelionės pabaiga davė rezultatų - užmegzta nauja draugystė ir bendradarbiavimas.

 

 

Musu mokyklos pirmokai ir ketvirtokai dalyvauja projekte „VIRTUALI KELIONĖ PO LIETUVOS PILIAKALNIUS“, kuris skirtas Piliakalnių metams paminėti. Šį projektą organizuoja Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos pradinių klasių mokytojų metodinė grupė. Mokinukai organizatoriams išsiuntė tokį laišką.

Mes esame Rokiškio raj. Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos 1 ir 4 klasės mokinukai. Susidomėję nutarėm dalyvauti jūsų paskelbtoje virtualioje kelionėje. Netoli Jūžintų yra net keli piliakalniai, bet pasirinkome arčiausiai prie miestelio esantį ir nukeliavome prie jo. Dar esame maži, todėl didelių tyrimų atlikti neapsiėmėme, bet patyrinėjome įrašus Vikipedijoje. Ir turime pastebėjimą, kad vietiniai gyventojai Dauliūnų piliakalnio nevadino Ožnugariu. Ožnugaris yra žvyro kasimo vieta (dabar jau nebenaudojama, apaugusi medžiais) už maždaug 9 km. nuo Dauliūnų piliakalnio šalia Minkūnų kaimo.
Dauliūnų piliakalnis – Vikipedija

 

 

 

„Nykštukai“ viktorinoje (10-26)

 

 

„Nykštukai“ Flinto koncerte (10-23)

 

 

 

2017-10-10


Šviečiamosios gyvulininkystės projektas

Kaip ir planavome, spalio 10 dieną pravedėm dar vieną, jau antrąjį, šviečiamosios gyvulininkystės renginuką. Ši kartą pradinių klasių mokinukams pristatėm projekto knygelę su užduotimis, prisiminėm ką praeitą užsiėmimą sužinojom apie galvijus, paukščių kiemą, žirgus. Peržiūrėjom ir aptarėm filmuotą medžiagą apie galvijus, ožkas, avis, žirgus, kiaules. Mokiniai noriai atliko užduotis apie gyvulininkystę.
 

 

2017-10-06


Mokytojo dienos paminėjimas

 

Šiandien mokykloje paminėta Mokytojo diena. Rytiniame renginyje mokytojai tapo bedarbiais, o visa mokykla darbo birža. Mokytojai buvo suskirstyti į 3 grupes, jiems buvo uždavinėjami keblūs klausimai. Klausimų neįveikę mokytojai buvo išsiųsti į kvalifikacijos kėlimo kursus. Taip pat renginio metu pasveikinti mokytojai, kurie šiandien šventė savo pedagoginio darbo stažo jubiliejus. Po šventės mokyklą saugoti, vesti pamokas pasiliko mokyklos vyriausieji - vienuoliktokai. Vienoje iš klasių turėjome ir mokytoją - mamą, kuri su mielu noru prisidėjo prie mokykloje vykdomo projekto, kurio vienas iš tikslų buvo kartu su tėvais suorganizuoti Mokytojų dieną.

Daugiau...

 

 

2017-10-02


Tradicinis Turistinis žygis

 

Šiais metais žygį paįvairinome edukacija. Aplamkėme Gražutės ir Sartų regioninio parko informacijos centrą, Salako „Jūrų muziejų“,  įdomias Salako totorių ir senąsias miestelio kapines, išpuoselėtą Salako miestelio centrą, pamatėme aukščiausią akmeninę Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią šalyje. Pakeliuj į Vajesiškį, gėrėjomės įstabiu kraštovaizdžiu.

Pasiekę Utenos rajono Juknėnų kaimą, aplankėme A. ir M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą. Muziejininkė Rimanta Gaidienė privertė apsiauti nagine, imti į rankas plunksną ir  pasijusti 19 a. pabaigos mokinukais. Kupini įspūdžių grįžome namo.

 

 

2017-09-28


Šviečiamoji gyvulininkystės programa

 

Nors šiandien oras nelepino, laikydamiesi plano svečiavomės Birutės Dapkienės ūkyje. Šia veikla pradėjome Šviečiamos gyvulininkystės programą. Viskas lb patiko ir paukščių kiemas, ir žirgai, ir galvijai. Bet labių labiausiai patiko šeimininkė, savo atsidavimu tam ką daro. AČIŪ UŽ NUOŠIRDŲ IR TURININGĄ BENDRAVIMĄ.

Jūžintukai su savo mokytojomis

 

 

 

2017-09-20


Šviečiamoji gyvulininkystės programa

 

Mokykloje rugsėjo 28 dieną startuoja Šviečiamoji gyvulininkystės programa II modulis, skirtas pradinių klasių mokiniams.
Programos metu vaikai susipažins su Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.
 

Vilma Kavaliauskienė

 

 

„The Baltic Regional Summer Academy. Building safe and inclusive schools for all“

 

Liepos 2–7 d. Latvijoje, Jelgavoje įvyko tarptautinis projektas „The Baltic Regional Summer Academy. Building safe and inclusive schools for all“, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos atstovai: anglų kalbos mokytoja Jekaterina Šliominienė, buvusi pavaduotoja Audronė Gabienė ir mokyklos prezidentė Beatričė Jasinevičiūtė. Šio projekto metu buvo išklausyti mokymai padedantys sukurti demokratiškas, saugias, įtraukiančių veiklų turinčias mokyklas Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje. Mokymų metu dalyvavo treneriai iš Europos šalių: Norvegijos, Latvijos, Vokietijos, Lietuvos bei Estijos. Taip pat svečiai iš „The European Wergeland Centre“.

Mokymų metu parašytas projektas, kuris jau pradėtas vykdyti mokykloje. 

Jekateria Šliominienė

2017-09-01


Sugrįžtame

 

 

2017-05-31


Mokslo metų pabaigtuvės pradinukams ir penktokams

 

2017-05-26


Paskutinis skambutis

 

   

 

GIRINĖS STAIGMENOS VAIKAMS
Gegužės 24 d. Rokiškio rajono specialiųjų pedagogų, logopedų metodinis būrelis,Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla ir Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras organizavo jau tradiciniu tapusį renginį „Tark žodelį, tark dar vieną“. Maloniai Žiukeliškių poilsiavietėje mus sutiko ir pasveikinimo žodį tarė Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas.
Renginyje dalyvavo 3-7 klasių mokiniai iš Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos, Senamiesčio progimnazijos, Juodupės, Kamajų Antano Strazdo, Obelių gimnazijų. Vaikai savo komandas pristatė skaičiuotėmis. Po to sudarėme mišrias mokyklų komandas, kad mokiniai mokytųsi bendrauti ir bendradarbiauti su nepažįstamais draugais, išmoktos skaičiuotės padėjo išsirinkti komandų kapitonus.
Šiltą, saulėtą pavasario rytą atvykusius pasitiko Girinė su padėjėjais Briedžiukais. Supažindinusi su savo valdomis ji pakvietė vaikus įsijungti į aktyvias veiklas.: reikėjo išvardinti greičiausius Lietuvos gyvius, kokie gyvūnai maitinasi riešutais, kodėl kiškis pabėga nuo lapės, kas įgėlusi nežūva, kokie spygliuočiai medžiai rudenį meta lapus?
Vaikai sprendė kryžiažodžius: atpažino medžių lapus, rinko tinkamus žodžius pagal paveikslėlius, ieškojo pasislėpusius žvėrių pavadinimus.
Komandų kapitonai užrištomis akimis spėjo kas paslėpta dėžėje: šerno iltys, bebro dantys, sraigė, bebro kaukolė, pušies ir eglės kankorėžiai (sveiki bei nugraužti ir išaižyti ).
Pati įdomiausia užduotis buvo, kuomet komandoms pagal vietovės planą reikėjo surasti miške paslėptus Girinės laiškus, juos suradus, perskaityti raiškiai ir garsiai. Laiškuose Girinė prašė neteršti gamtos, rūšiuoti atliekas ir mylėti gamtą.
Vėliau, mėgstantys sportą, žaidė judrius žaidimus poilsiavietės aikštelėje, kiti bendravo tarpusavyje, mėgavosi miško ramybe. Gera nuotaika lydėjo viso renginio metu. Pasivaišinę karšta arbata ir gardžiais kibinais, džiaugdamiesi įteiktomis dovanomis, vaikai atsisveikino, tikėdamiesi po metų vėl susitikti. Gaila, kad negalėjome ilgiau pabūti-visi skubėjo namo, nes mokykliniai autobusai privalėjo spėti sugrįžti laiku į mokyklas mokinių išvežiojimui.
Pabendravom, praturtinom žinias apie gamtą, sužinojom kai ką naujo. Girinė pagyrė vaikus, kad jie šauniai atliko visas užduotis. Dėkojame AB „Rokiškio sūris“ parėmusiai šį renginį.

Spec. Pedagogė-logopedė Lilija Novatorovienė

 

2017-05-22


Jūžintų J. O. Širvydo mokyklos virvės traukimo komanda – II vietos laimėtoja.

 

Mūsų mokyklos virvės traukimo komanda tapo 2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų virvės traukimo varžybų II vietos laimėtoja.

Varžybose dalyvavo 16 komandų.

I vietą iškovojo Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos komanda

III vieta atiteko Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos komandai

Ačiū irvbuvusioms mūsų mokyklos mokinėms Jovilei Aukštuolytei, Raminati Rimiškytei, Irmai Grigonytei už pagalbą teisėjaujant ir vykdant varžybas.

 

 

2017-05-10


Mokyklos Garbė 2017

 

 

Knyga ir arbata

 

 

 

 

Archyvas...