Kviečiame aktyviai leisti vasarą mokyklos poilsiavietėje   


Dalyvaujame visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“

2018-01-15


 

PROJEKTO „TYRINĖK. ATRASK. DALINKIS.“, PAGAL ERASMUS+ PAGRINDINĮ VEIKSMĄ – ASMENŲ MOBILUMAS MOKYMOSI TIKSLAIS, DOTACIJOS SUTARTIES NR. 2017-1-LT01-KA101-034850


PARAIŠKA MOBILUMŲ DALYVIŲ ATRANKAI
 

 

PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ (PUPP) ORGANIZAVIMAS 2017/2018 m. m.

 

Dalyvaujame visuotinėje pilietinėje akcijoje ,, Atmintis gyva, nes liudija“


Kaip ir kasmet savaitė iki sausio 13-osios , skiriama Laisvės gynėjams pagerbti ir tragiškiems įvykiams prisiminti. Paruošėme stendus su nuotraukomis ir liudininkų pasakojimais apie skaudžius ir kartu labai reikšmingus sausio įvykius. Kitame stende – jau buvusių mūsų mokyklos moksleivių piešiniai, trumpi jų laiškai Laisvės gynėjams. Per istorijos ir pilietiškumo pamokas žiūrime dokumentinius filmus, kalbame apie tų dienų reikšmę dabarčiai. Tai liudija, kad ir šiandieną esame vieningi ir pasiruošę senelių ir tėvų iškovotą Laisvę apginti.
Kaip ir dauguma Respublikos įstaigų ir mokyklų, penktadienį, sausio 12-ąją , 8.00 -8.10 val. mokyklos languose degė žvakutės, kurios simboliškai byloj apie sausio 13-osios svarbą
 

Išsamiai ir jautriai apie sausio 13 įvykius Jūžintų pradinukai klausėsi istorijos kabinete. Į pokalbį apie laisvės gynėjus juos įtraukė mokytoja - metodininkė Laima Skardžienė.

 

Pirmokai negalėjo neišreikšti juos apėmusių jausmų. Todėl vaikai kompiuteriu piešimo programa sudėjo tokias kompozicijas.

 

 

 

2017-12-29


Kalėdinio renginio akimirkos

 

 

Akcija, sušildžiusi vienišų senolių ir mokinių širdis

 

 

Pokyčiai „Nykštukų“ grupėje

Visi labai džiaugėmės, kai klasėje buvo sustatyti nauji mokykliniai baldai: persirengimo spintelė, sekcija ir minkštas kampas. Prieš šventes spėjome susitvarkyti ir pasipuošti klasę.
Dėkojame mokyklos pavaduotojai Neringai Ragelienei už parodytą geranoriškumą ir suteiktą galimybę kurti jaukią, estetiškai patrauklią, patogią ugdymuisi aplinką.
Kviečiame visus užsukti į svečius!
Mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja

 

 

Kalėdinis sveikinimas
Į šį darbą „įdėta“ daug širdies – „Nykštukų“ grupės mokiniai gamino šventinius atvirukus savo artimiesiems.

 

 

 „Nykštukų“ grupės Kalėdos mokykloje
Pasakiškas rytmetys, pirmasis pasirodymas „didžiojoje“ scenoje ir nugalėtas jaudulys, šventė klasėje – vaišės, pašnekesiai, dovanos, mįslės apie žiemą ir prizai.
Vieni kitiems linkėjome ramių ir jaukių šv. Kalėdų, laimingų, sveikų Naujųjų Metų ir smagių žiemos atostogų!

 

 

2017-12-21


Nuotaikinga ir informatyvi gruodžio 19-oji diena buvo Jūžintų priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniams. Trys autobusai su vaikais ir jų mokytojomis link Rokiškio pajudėjo tuoj po devintos valandos ryto. Pirmoji stotelė - Rokiškio kultūros centras. Čia mokiniai susitiko ir linksminosi su Smurfais ir Kalėdų Seneliu.
Antroji stotelė buvo Kalėdų Senelio pašte. Vaikai išsiuntė laiškus su savo kalėdiniais pageidavimais. Galiausiai jūžintukai aplankė Besniegenių karalystę: Bajorų
Besniegenių žaidimų kiemą, Besniegenių namus ir kambarinių Besniegenių parodą Bajorų kaime!

 

  

 

„Nykštukų“ grupės šventinės kelionės akimirkos.

 

 

2017-12-20


Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos

 

Gruodžio 16 d. Švenčionių rajone Adutiškio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos. Atjaunėjusiai mūsų mokyklos komandai laimėta trečioji vieta yra puikus rezultatas.

Užimtos vietos pagal svorių kategorijas:

I vieta Jonas Chochlenkinas

I vieta Laurynas Pagirys

II vieta Evaldas Vaikutis

II vieta Liutauras Janonis

III vieta Šarūnas Pagirys

III vieta Aurimas Mikulėnas

IV vieta Karolis Žiukelis

 

 

 

„Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinė pamoka VGTU

 

Gruodžio 13 d. 8–11 klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto rengiamoje edukacinėje programoje supažindinančioje  su Mechanikos fakultetu. Aplankė biomechanikos dirbtuves, sužinojo ko reikia norint tapti spaudos inžinieriumi bei sužinojo daug naujo apie robotiką.

 

 

 

2017-12-14


Kūrybinės dirbtuvės


Gruodžio 14 d. mūsų mokykloje veikė Kūrybinės dirbtuvės – mokiniai, mokytojai, bibliotekininkės, mokyklos aplinkos darbuotojai gamino žaisliukus, kūrė įvairias dekoracijas ir puošė mokyklos pirmąjį aukštą, kiemo eglutę. Berniukus labiausiai domino technologijų mokytojo V. Pavilonio pamokos apie saugių švytinčių girliandų gamybą, o mergaitės su technologijų mokytoja gamino namukus, visiems pravartu buvo prisiminti, kaip karpyti snaiges. Pasipuošti prieš šventes padėjo ir mokyklos tarybos pirmininkė Daiva Gaižiuvienė bei Jūžintų miestelio bendruomenės pirmininkė Puslienė.
 

 

 

Visuomet labai smagu mokykloje sulaukti buvusių abiturientų, džiaugtis jų laimėjimais, sėkmėmis. Ir dar smagiau, kuomet jie ateina savo patirtimi, žiniomis dalintis su mokiniais.
Tokią jaukią susitikimo popietę gruodžio 8-osios penktadienį turėjome su Vilniaus Universitete Kūrybos Komunikacijas studijuojančia II kurso studente Raminta Rimiškyte. Būtent ji pakvietė moksleivius pokalbiui tema „Kūrybiškumo ugdymas“ . Supažindino su savo studijomis, įdomiai pasakojo, kaip kūrybiniai sprendimai gelbsti ne tik gyvenimiškose, bet ir politinėse peripetijose. Mergina skatino būti drąsiems, ieškoti netradicinių sprendimų, išnaudoti savo kūrybinį potencialą, kuris, beje, su amžiumi mažėja. Moksleiviai aktyviai atliko įvairias užduotis, žavėjosi Ramintos komunikabilumu, nuoširdumu ir ne vienas pamąstė apie norą ten pat studijuoti.

 


 

2017-12-12


Ramintos Rimiškytės kūrybos vakaras

 

Gruodžio 9 d. mokykloje vyko Adventinis vakaras. Jo metu savo kūrybos dainas dainavo buvusi mūsų mokyklos mokinė Raminta Rimiškytė (šiuo metu VU Kūrybos Komunikacijos f. IIk. studentė). Dar būdama mokine, kartu su savo klasės draugėmis, sukviesdavo į šį, tradicija tapusį, renginį. Advento vakare dalyvavo ir kiti talentingi mokyklos mokiniai. Šiemet gitara grojo ir kalėdinę dainą klausytojams dovanojo Agnė Lisauskaitė ( VU filologijos II kurso studentė), pianinu grojo 8 klasės mokinė Erika Leitonaitė. Renginį organizuoti padėjo muzikos mokytojas Jonas Kepenis, kuris ne tik pianinu pritarė Ramintai, bet ir pats dainavo ir grojo gitara.

 

 

2017-12-07


„Trijų kartų vakaro“ proga mokinių Seimas išleido laikraštį

 

 

 

 

Penktokų ir Šeštokų pasibuvimas

 

Šeštokų surengtos „krikštynos“ penktokams išaugo į gražią draugystę. Jaukiai kartu pasisėdėjom per klasės valandėlę. Prisiminėme Advento papročius, pasakėme pdėkos žodžius ir smagiai pažaidėme senolių žaidimus...

 

 

 

Adventinė popietė " Nykštukų" grupėje. Vieni kitiems palinkėjome meilės, laimės, supratingumo, laiko sau ir artimiesiems, ramaus laukimo. Vaišinomės, šiltai bendravome, karpėme snaiges, kuriomis papuošėme klasės langus.

 

2017-12-05


„PADĖK SAU, KAD GALĖTUM PADĖTI KITIEMS“

 

Šiais mokslo metais mokykloje vyko sveikatinimo projektas „PADĖK SAU, KAD GALĖTUM PADĖTI KITIEMS“, remiamas Rokiškio raj. savivaldybės Visuomenės sveikatos centro.
Projekto tikslas buvo - ugdyti vaikus, motyvuotus sveikai gyventi, prasmingai leisti laisvalaikį, nevartojant alkoholio, tabako, energetinių gėrimų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuotos paskaitos - diskusijos apie psichoaktyvių medžiagų poveikį sveikatai ir socialiniam gyvenimui. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė D. Girčienė su mokiniais diskutavo apie rūkymo žalą. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Rokiškio r. PK pareigūnais, kurio metu buvo diskutuojama apie nusikalstamą veiką, susijusią su psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir prekyba. Užsiėmimų metu vaikai buvo mokomi atsispirti socialiniam spaudimui vartoti tabaką, alkoholį ir kitas psichotropines medžiagas.
6-10 klasių mokiniai parengė lankstinukus apie psichoaktyvių medžiagų poveikį sveikatai, kurie buvo išdalinti kitiems mokyklos bendruomenės nariams, tėvams bei Jūžintų dienos ir trumpalaikės globos centro gyventojams.
Buvo kreipiamas dėmesys į mokinių popamokinį užimtumą. Projekto įgyvendinimo metu 6 klasės mokiniai susipažino su savanorystės veikla, įsitraukė į savanoriškas veiklas su Jūžintų dienos ir trumpalaikės globos centro gyventojais bei Kamajų A. Strazdo gimnazijos mokiniais. „Kūrybinių dirbtuvėlių“ metu kartu su neįgaliaisiais bei bendraamžiais iš savaime džiūstančio molio, modelino gamino įvairius suvenyrus - molinukus. Dalis mokinių (5-10 kl.) dalyvavo turistiniame žygyje po Salako (Zarasų raj.) apylinkes bei Vajasiškio bendruomenės edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su XIX a. amatais, buitimi, darbais.
Mokiniai džiaugėsi projekto veiklomis ir aktyviai jose dalyvavo.

 

Šachmatai mokykloje

 

Mūsų mokyklos mažieji mokinukai įsijungė į projektą "Šachmatai mokyklose". Šachmatų žaidimas – be galo įdomus ir gražus žaidimas, kuris padeda mokiniams ne tik pagerinti mokymosi rezultatus, bet ir pažinti pasaulį!
Šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su šachmatų žaidimu, logikos dėsniais, istorija, etika. Mažieji šachmatininkai gavo knygas, pratybas, iš kurių su dideliu džiaugsmu mokosi. Na ir žinoma, mokosi žaisti šachmatais!

 

2017-12-04


Penktokai mokykloje

 

 

Vakaronės akimirkos

 

Gruodžio 1-ąją Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla kvietė į Atvirų durų vakarą paminėti priešadventinio laikotarpio pabaigos, pasipuošti mokyklą, aplankyti renovuotą biblioteką.


Mokykloje lankėsi net penkių bendruomenių – Kriaunų, Jūžintų, Čivylių, Lašų, Ragelių – atstovai, kurie kartu su mokiniais ir mokytojais dalyvavo „Trijų kartų vakaro“ programoje, per kurią visi prisiminėm Advento, Kūčių tradicijas, mokyklos ūkinės dalies darbuotojaine tik paruošė tradicinį stalą su Advento vainiku, bet ir vaišino vakaro svečius ir šeimininkus pačių poagamintais tradiciniais patiekalais. Pasibaigus „Trijų kartų vakarui“ salėje, mokinių tėveliai buvo pakviesti pažymėti savo kilimo vietos Lietuvos žemėlapyje I-ojo aukšto foje

 tam, kad sužinotume, iš kokių vietų yra kilę žmonės, leidžiantys savo vaikus į Jūžintų mokyklą. Kol mokyklos svečiai būriavosi prie informacinių stendų,

 

 vaikščiojo po biblioteką, klasių auklėtojai su auklėtiniais ir jų tėveliais puošė klases ir ruošėsi didžiosioms Žiemos šventėms – Kalėdoms.

 

 

2017-11-29


Kelionė į „Juoko dirbtuvės“

Lapkričio 28-ąją 7-8-9 klasių mokiniai vyko į edukacinę pamoką „Juoko dirbtuvės”, kuri vyko Vilniuje Savęs pažinimo ir saviraiškos studijoje.
Užsiėmimą vedė juoko jogos treneris Stepas Šafranauskas. Jis papasakojo, kad juoko joga – tai indų gydytojo Madan Kataria sukurta technika, padedanti nuraminti ir atpalaiduoti žmogaus savijautą. Juoko joga susideda iš kvėpavimo pratimų, plojimo ir garso „ha-ha-ha-ha“ tarimo, priartinančio prie tikrojo juoko. Šis gydytojas stebėjo ir aprašė kuriamąsias bei gydomąsias juoko galias. O 1995 m. įkūrė juoko klubą.
Lietuvoje juoko jogos metodika gyvuoja apie dešimtmetį. Ši veikla taip vadinama, nes jungia juoko pratimus su jogos kvėpavimo pratimais. Juoko jogos koncepcija grindžiama moksliniu faktu, kad organizmas negali atskirti dirbtinio ir tikro juoko. Gaunama ta pati nauda sveikatai, nesvarbu, ar juokas yra realus, ar imituotas.
Po pasakojimo apie juoko jogos atsiradimo istoriją, juoko jogos treneris pasiūlė mums patiems išbandyti juoko pratimus, išmokti juoktis be jokios priežasties. Reikėjo įvairiais būdais pasisveikinti, užsivesti žoliapjovę, nušienauti žolę, priskaldyti malkų, užkurti ugnį, išsivirti juoko arbatos, smagiai ją išgerti ir visą laiką juoktis. Tarp pratimų nuolat skambėjo frazė: „Labai gerai, labai gerai! Valio!“ Pratimus lydėjo plojimai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai, nuolatinis judėjimas, akių kontaktas.
Baigiamoioje užsiėmimo dalyje reikėjo sugulti ratu ir medituoti atpalaiduojant įvairias kūno dalis. Nebuvo galima kalbėtis, galima tik juoktis.


 

Savanorystės akcija ir edukacijos

 

Lapkričio 28 d. 4 ir 5 klasių mokiniai įvykdė savanorystės akciją ir Utenos gyvūnų globos namų augintiniams nuvežė surinktas dovanas. Akcijos dėžė buvo pripildyta mokinių gamintų paklotėlių, žaislų, pašarų gyvūnėliams. Keli mokiniai ketina sugrįžti su tėvais išsirinkti augintinį.

Kad laikas Utenoje būtų dar prasmingesnis, apkankėme Kraštotyros muziejų. Atsinaujinusios ekspozicijų salės tobulai pritaikytos mokiniams. Daugumą eksponatų galima liesti, išbandyti, pasinaudoti interaktyviomis kompiuterinėmis technologijoms.

O ypač smagiai laikas prabėgo klausantis istorijų apie Advento papročius, žaidžiant žaidimus ir bandant burtus.

Susikaupti privertė Laisvės kovų muziejuje išgirsti pasakojimai apie tremtį, tremtinių buitį, gimtų namų ilgesį. Pokario partizaninę kovą.

 

2017-11-24


Parodoje „Vandens karalystė“

 

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo visuose Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuotuose moksleivių fotografijų konkursuose. Visuomet naudojamės proga ir esame labai dėkingi konkuro iniciatoriams už suteiktas progas išbandyti jėgas, pasivaržyti su kitais, atskleisti kūrybiškumą.

Šiais metais džiaugiamės ir didžiuojamės savo buvusia mokine Monika Mackute, kuri konkure dalyvauti pradėjo dar besimokydama Jūžintuose ir jau ketvirtą kartą tampa laureate.

O Beatričė Jasinevičiūtė ir Eglė Gurnikaitė gavo padėkos raštus ir parodos katalogus si įamžintomis savo fotografijomis.

Daugiau apie konkursą

 


ISTORIJOS IR PILIETIŠKUMO PAMOKA OBELIUOSE ( lapkričio 22 d.)

Lapkričio 22d. IX-X kl. moksleiviai su istorijos mokyt. L. Skardžiene dalyvavo Obelių gimnazijoje renginyje „Vasario 16 –oji : prieš 100 metų ir dabar“ . Vyko susitikima su Vytauto Didžiojo universiteto prof. Liudu Mažyliu. Profesorius labai įdomiai papasakojo apie Nepriklausomybės akto paieškas, emocijas jį suradus. Sužinojome, jog ten surado ir gruodžio 11-osios aktą, kuriame apibrėžti amžini ryšiai su Vokietija. Pasakojo apie kitus svarbius dokumentus, vedusius link Nepriklausomybės.
Labai džiaugėmės, galėdami su profesoriumi L. Mažyliu nusifotografuoti. Buvo labai įdomu, pateikėme profesoriui daugybę klausimų. Ne mažiau žavėjo ir jo asmeninės savybės.
Po susitikimo, vykome prie Obelių Laisvės kovų muziejaus. Čia dalyvavome šventėje, Kariuomenės dienos paminėjimui, vyko partizanų bunkerio atidengimo ceremonija. Saviveiklininkai pristatė programą „Mūsų jėga bendrystėje“: klausėmės dainų, tikrų partizanų kovų dalyvių pasakojimų. Visus sužavėjo , kuomet atidarant partizanų bunkerį, iš jo išlindo Laisvės kovų klubo ,, Partizanas“ vyrai , apsirengę partizanų kovotojų uniforma. Galėjome bunkerį apžiūrėti iš vidaus , suprasti, kokiomis sąlygomis jiems teko gyventi, kovojant už visų mūsų laisvę.
Į Obelius dar sugrįšim, kuomet šį laikotarpį nagrinėsime istorijos pamokose. Tada susipažinsime su labai įdomia muziejaus ekspozicija

.

 

Triušiukų slėnyje

 

Šiandien lapkričio 23 trisdešimt Jūžintų pradinukų dalyvavo Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. Lankėmės Triušiukų slėnyje. Mokinukai sužinojo triušių auginimo, laikymo paslaptis. Kiekvienas norintis panešiojo šiuos skeltalūpius. Be to pamatėme daug kitų gyvūnų: nutrijų, ožių, alpakų, žirgų, stručių, žąsų... Tai buvo įsimintina edukacija.
AČIŪ UŽ NUOŠIRDŲ IR TURININGĄ BENDRAVIMĄ LEKTOREI IR TRIUŠIUKŲ ŠEIMININKEI.

 

 

V. Kavaliauskienė

 

2017-11-23


 

Prašome susipažinti su naujomis MOKINIŲ ELGESIO TAISYKLĖMIS

 

2017-11-21


5 ir 11 klasių mokiniai vyko į Vajesiškio kaimą, kur integruotą istorijos-lietuvių kalbos pamoką „19 a. Lietuvos istorinis -kultūrinis kontekstas“  netradicinėse erdvėse su kaimo bendruomenės senoliais vedė mokytojos

N. Ragelienė ir L. Skardžienė. 

 

 

5–7 klasių mokiniai smagiai ir produktyviai sudalyvavo projekto  „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje pamokoje „Orientavimasis gamtoje“ Verkių ir Pavilnių RP, Pūčkorių atodangoje.

 


Mokiniams nusišypsojo laimė dalyvauti mokyklos laimėtame edukaciniame projekte ir iškeliauti  į Vilnių. Susirinkome Pavilnų regioniniame parke, ant gražuolio rudeniško Neries upės šlaito. Ten mus pasitiko ekskursijos vadovas Mindaugas. Iš jo įdomaus pasakojimo sužinojome, kaip pagal medžius, augalus, skruzdėlynus orientuotis gamtoje. Vėliau gavome žemėlapius, kompasus ir, pasidalinę komandomis, ieškojome objektų. Sekėsi nepergeriausiai, todėl nuolat reikėjo vadovo pagalbos. Patiko ieškoti, grožėtis rudeniška gamta.
 

 

 

2017-11-17


 

Spalio 19 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtros projekto edukacinėje programoje „Miško paslaptys“, kuri vyko Asvejos regioniniame parke, ant Dubingių piliakalnio. Vaikai turėjo galimybę sužinoti ne tik gamtos paslaptis, bet ir susipažinti su svarbiais Lietuvai istoriniais įvykiais.

 

 

2017-11-10


 

 

Lapkričio 10 dieną mokinių seimas dalyvavo Rokiškio rajono mokinių tarybos rengiamoje kasmetinėje konferencijoje “Nebijok klysti ir pasiek savo sėkmę”, kurioje pristatė savo metinių darbų ataskaitą bei klausėsi X Faktoriaus nugalėtojos, dainininkės Monikos Pundziūtės ir Eurodesk “Time to move” kampanijos “Jaunimo kelionės” pranešėjos Lauros Žūsinaitės paskaitų.

 

Kelionė į Latviją

 

Lapkričio 9 dieną mokyklos mokinių Seimas kartu su mokytojais iškeliavome į Jekabpilyje (Latvija) įsikūrusią mokyklą. Kartu su Jekabpilio mokyklos mokinių Seimu ir mokytojais smagiai praleidome dieną, susipažinome tiek su mokinių gyvenimu šioje mokykloje, tiek su miesto kultūra. Kelionės pabaiga davė rezultatų - užmegzta nauja draugystė ir bendradarbiavimas.

 

 

Musu mokyklos pirmokai ir ketvirtokai dalyvauja projekte „VIRTUALI KELIONĖ PO LIETUVOS PILIAKALNIUS“, kuris skirtas Piliakalnių metams paminėti. Šį projektą organizuoja Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos pradinių klasių mokytojų metodinė grupė. Mokinukai organizatoriams išsiuntė tokį laišką.

Mes esame Rokiškio raj. Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos 1 ir 4 klasės mokinukai. Susidomėję nutarėm dalyvauti jūsų paskelbtoje virtualioje kelionėje. Netoli Jūžintų yra net keli piliakalniai, bet pasirinkome arčiausiai prie miestelio esantį ir nukeliavome prie jo. Dar esame maži, todėl didelių tyrimų atlikti neapsiėmėme, bet patyrinėjome įrašus Vikipedijoje. Ir turime pastebėjimą, kad vietiniai gyventojai Dauliūnų piliakalnio nevadino Ožnugariu. Ožnugaris yra žvyro kasimo vieta (dabar jau nebenaudojama, apaugusi medžiais) už maždaug 9 km. nuo Dauliūnų piliakalnio šalia Minkūnų kaimo.
Dauliūnų piliakalnis – Vikipedija

 

 

 

„Nykštukai“ viktorinoje (10-26)

 

 

„Nykštukai“ Flinto koncerte (10-23)

 

 

 

2017-10-10


Šviečiamosios gyvulininkystės projektas

Kaip ir planavome, spalio 10 dieną pravedėm dar vieną, jau antrąjį, šviečiamosios gyvulininkystės renginuką. Ši kartą pradinių klasių mokinukams pristatėm projekto knygelę su užduotimis, prisiminėm ką praeitą užsiėmimą sužinojom apie galvijus, paukščių kiemą, žirgus. Peržiūrėjom ir aptarėm filmuotą medžiagą apie galvijus, ožkas, avis, žirgus, kiaules. Mokiniai noriai atliko užduotis apie gyvulininkystę.
 

 

2017-10-06


Mokytojo dienos paminėjimas

 

Šiandien mokykloje paminėta Mokytojo diena. Rytiniame renginyje mokytojai tapo bedarbiais, o visa mokykla darbo birža. Mokytojai buvo suskirstyti į 3 grupes, jiems buvo uždavinėjami keblūs klausimai. Klausimų neįveikę mokytojai buvo išsiųsti į kvalifikacijos kėlimo kursus. Taip pat renginio metu pasveikinti mokytojai, kurie šiandien šventė savo pedagoginio darbo stažo jubiliejus. Po šventės mokyklą saugoti, vesti pamokas pasiliko mokyklos vyriausieji - vienuoliktokai. Vienoje iš klasių turėjome ir mokytoją - mamą, kuri su mielu noru prisidėjo prie mokykloje vykdomo projekto, kurio vienas iš tikslų buvo kartu su tėvais suorganizuoti Mokytojų dieną.

Daugiau...

 

 

2017-10-02


Tradicinis Turistinis žygis

 

Šiais metais žygį paįvairinome edukacija. Aplamkėme Gražutės ir Sartų regioninio parko informacijos centrą, Salako „Jūrų muziejų“,  įdomias Salako totorių ir senąsias miestelio kapines, išpuoselėtą Salako miestelio centrą, pamatėme aukščiausią akmeninę Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią šalyje. Pakeliuj į Vajesiškį, gėrėjomės įstabiu kraštovaizdžiu.

Pasiekę Utenos rajono Juknėnų kaimą, aplankėme A. ir M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą. Muziejininkė Rimanta Gaidienė privertė apsiauti nagine, imti į rankas plunksną ir  pasijusti 19 a. pabaigos mokinukais. Kupini įspūdžių grįžome namo.

 

 

2017-09-28


Šviečiamoji gyvulininkystės programa

 

Nors šiandien oras nelepino, laikydamiesi plano svečiavomės Birutės Dapkienės ūkyje. Šia veikla pradėjome Šviečiamos gyvulininkystės programą. Viskas lb patiko ir paukščių kiemas, ir žirgai, ir galvijai. Bet labių labiausiai patiko šeimininkė, savo atsidavimu tam ką daro. AČIŪ UŽ NUOŠIRDŲ IR TURININGĄ BENDRAVIMĄ.

Jūžintukai su savo mokytojomis

 

 

 

2017-09-20


Šviečiamoji gyvulininkystės programa

 

Mokykloje rugsėjo 28 dieną startuoja Šviečiamoji gyvulininkystės programa II modulis, skirtas pradinių klasių mokiniams.
Programos metu vaikai susipažins su Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.
 

Vilma Kavaliauskienė

 

 

„The Baltic Regional Summer Academy. Building safe and inclusive schools for all“

 

Liepos 2–7 d. Latvijoje, Jelgavoje įvyko tarptautinis projektas „The Baltic Regional Summer Academy. Building safe and inclusive schools for all“, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos atstovai: anglų kalbos mokytoja Jekaterina Šliominienė, buvusi pavaduotoja Audronė Gabienė ir mokyklos prezidentė Beatričė Jasinevičiūtė. Šio projekto metu buvo išklausyti mokymai padedantys sukurti demokratiškas, saugias, įtraukiančių veiklų turinčias mokyklas Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje. Mokymų metu dalyvavo treneriai iš Europos šalių: Norvegijos, Latvijos, Vokietijos, Lietuvos bei Estijos. Taip pat svečiai iš „The European Wergeland Centre“.

Mokymų metu parašytas projektas, kuris jau pradėtas vykdyti mokykloje. 

Jekateria Šliominienė

2017-09-01


Sugrįžtame

 

 

2017-05-31


Mokslo metų pabaigtuvės pradinukams ir penktokams

 

2017-05-26


Paskutinis skambutis

 

   

 

GIRINĖS STAIGMENOS VAIKAMS
Gegužės 24 d. Rokiškio rajono specialiųjų pedagogų, logopedų metodinis būrelis,Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinė mokykla ir Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras organizavo jau tradiciniu tapusį renginį „Tark žodelį, tark dar vieną“. Maloniai Žiukeliškių poilsiavietėje mus sutiko ir pasveikinimo žodį tarė Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas.
Renginyje dalyvavo 3-7 klasių mokiniai iš Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos, Senamiesčio progimnazijos, Juodupės, Kamajų Antano Strazdo, Obelių gimnazijų. Vaikai savo komandas pristatė skaičiuotėmis. Po to sudarėme mišrias mokyklų komandas, kad mokiniai mokytųsi bendrauti ir bendradarbiauti su nepažįstamais draugais, išmoktos skaičiuotės padėjo išsirinkti komandų kapitonus.
Šiltą, saulėtą pavasario rytą atvykusius pasitiko Girinė su padėjėjais Briedžiukais. Supažindinusi su savo valdomis ji pakvietė vaikus įsijungti į aktyvias veiklas.: reikėjo išvardinti greičiausius Lietuvos gyvius, kokie gyvūnai maitinasi riešutais, kodėl kiškis pabėga nuo lapės, kas įgėlusi nežūva, kokie spygliuočiai medžiai rudenį meta lapus?
Vaikai sprendė kryžiažodžius: atpažino medžių lapus, rinko tinkamus žodžius pagal paveikslėlius, ieškojo pasislėpusius žvėrių pavadinimus.
Komandų kapitonai užrištomis akimis spėjo kas paslėpta dėžėje: šerno iltys, bebro dantys, sraigė, bebro kaukolė, pušies ir eglės kankorėžiai (sveiki bei nugraužti ir išaižyti ).
Pati įdomiausia užduotis buvo, kuomet komandoms pagal vietovės planą reikėjo surasti miške paslėptus Girinės laiškus, juos suradus, perskaityti raiškiai ir garsiai. Laiškuose Girinė prašė neteršti gamtos, rūšiuoti atliekas ir mylėti gamtą.
Vėliau, mėgstantys sportą, žaidė judrius žaidimus poilsiavietės aikštelėje, kiti bendravo tarpusavyje, mėgavosi miško ramybe. Gera nuotaika lydėjo viso renginio metu. Pasivaišinę karšta arbata ir gardžiais kibinais, džiaugdamiesi įteiktomis dovanomis, vaikai atsisveikino, tikėdamiesi po metų vėl susitikti. Gaila, kad negalėjome ilgiau pabūti-visi skubėjo namo, nes mokykliniai autobusai privalėjo spėti sugrįžti laiku į mokyklas mokinių išvežiojimui.
Pabendravom, praturtinom žinias apie gamtą, sužinojom kai ką naujo. Girinė pagyrė vaikus, kad jie šauniai atliko visas užduotis. Dėkojame AB „Rokiškio sūris“ parėmusiai šį renginį.

Spec. Pedagogė-logopedė Lilija Novatorovienė

 

2017-05-22


Jūžintų J. O. Širvydo mokyklos virvės traukimo komanda – II vietos laimėtoja.

 

Mūsų mokyklos virvės traukimo komanda tapo 2016–2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų virvės traukimo varžybų II vietos laimėtoja.

Varžybose dalyvavo 16 komandų.

I vietą iškovojo Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos komanda

III vieta atiteko Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos komandai

Ačiū irvbuvusioms mūsų mokyklos mokinėms Jovilei Aukštuolytei, Raminati Rimiškytei, Irmai Grigonytei už pagalbą teisėjaujant ir vykdant varžybas.

 

 

2017-05-10


Mokyklos Garbė 2017

 

 

Knyga ir arbata

 

 

 

 

Archyvas...